نکات فنگ شویی

نکات فنگ شویی

  • مرکز آپارتمان یا به عبارتی مرکز اتاق بخش اقبال خوب خانه می باشد که بهتر است در حالت ایده آل خلوت ترین فضای خانه باشد تا امکان گردش انرژی هرچه بیشتر فراهم شود.
  • یک روش خوب برای افزایش انرژی محیط پیرامون استفاده از رنگ های روشن، قوی و شاد در اتاقی است که در آن برای شروع روزتان آماده می شوید، مثلا آشپزخانه یا جایی که در آن صبحانه میل می کنید.
  • اگر احساس افسردگی می کنید از هر آنچه که رو به پایین است (مثل گل های آویزان و یا آباژورهایی که به سمت پایین خمیده است) دست بکشید و به جای آن اشیایی که رو به بالا کشیده می شود را بگذارید تا انرژی وجودتان بالا کشیده شود.
  • فنگ شویی می گوید اگر مجرد هستید و شریک زندگیتان را می جویید از تزئینات و تصاویر یک نفره دست بکشید و به جای آن از اشیا و اکسسوری هایی که جفت هستند در تزئینات استفاده کنید.
  • استفاده از خطوط صاف با لبه های تیز می تواند نوعی احساس ترس و یا تهدید را در مغز انسان به وجود آورد که برخلاف آن خطوط منحنی و دایره با احساسی مطلوب در وجود انسان می تواند با موفقیت بیشتری در طراحی معماری داخلی خانه های مدرن مورد استفاده قرار گیرد.

فنگ شویی ناهار خوری

  • بهترین مکان برای قرار گرفتن میز ناهارخوری کنار فضای نشیمن و در نزدیکی آشپزخانه است.
  • یکی دیگر از فضاهای خوب برای ناهارخوری فضایی است که نزدیک آشپزخانه و پنجره است.
  • ناهارخوری باید از نور کافی برخوردار باشد، نصب لوسترهای بلند انتخاب خوبی برای این فضاست.
  • از نظر فنگ شویی غذاخوری در نزدیکی فضای تلویزیون چندان مناسب نیست.
  • آینه ها همه چیز را دو برابر نشان می دهند. نصب آینه مقابل میز ناهارخوری خوب است، زیرا حس فراوانی ایجاد می کند.

فنگ شویی گیاهان

گیاهان از نظر فنگ شویی به دودسته تقسیم می شوند: گیاهان محبوب مانند گیاهان تصفیه کننده هوا و گیاهان پول که اصطلاحا جاذب پول و ثروت هستند: گیاه پول چینی یا پیرومیا پیله آ، درخت پول یا پاچیرا، درختچه بن سای، گیاه یشم، لاکی بامبو، گیاه کراسوا یا قاشقی

گیاهانی که سازمان فضایی ناسا به عنوان گیاهان تصفیه کننده معرفی کرده است، عبارتند از:

اسپاتی فیلوم (دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار گیرد زیرا باعث مسمومیت می شود)، گیاه سانسوریا، گیاه عنکبوتی یا گندمی، گل یاس یا jasmin، گل پاپیتال، گیاه فیکوس بنجامین، گل ژریرا، گیاه آگلونما، سرخس

گیاهانی که از نظر فنگ شویی خوب نبوده و به خاطر ظاهرشان انرژی منفی منتقل می کنند:

گیاهان پژمرده ، زرد شده و بیمار، گیاهانی تیغ دار که ظاهر گزنده دارند مانند کاکتوس

کاکتوس از نظر فنگ شویی یک گیاه حمایت کننده است بنابراین جای آن در خانه نیست و باید در حیاط یا را پله ها قرار گیرد. البته بعضی افراد به کاکتوس علاقه مند هستند و برایشان انرژی بخش است، این افراد می توانند با خیال راحت از کاکتوس ها نگهداری کنند. کاکتوس امواج مضر مودم، تلفن، موبایل و… را خنثی می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *