طیف رنگ سرد برای دکوراسیون منزل

طیف رنگ سرد برای دکوراسیون منزل

در مطلب قبلی، در مورد طیف رنگ گرم برای دکوراسیون منزل آموختیم. اکنون، به بررسی نظریه رنگ با طیف رنگی سرد برای دکوراسیون منزل ادامه خواهیم داد.

طیف رنگ سرد

رنگهای سرد از سمت سرد چرخ رنگ بوده و اکثر آنها را می توان به آسانی با رنگ های دیگرترکیب کرد.  چندین رنگ قابل توجه در این گروه وجود دارد که اساس این طیف رنگی می باشد.

طیف رنگ سرد: سبز، آبی و بنفش
سبز

استفاده از طیف رنگ سرد

سبز رنگ تعادل، در میان رنگ های گرم و سرد در طیف رنگ است. سبز رنگ طبیعت و انتخاب مناسبی برای چشم انداز یک آپارتمان در مرکز شهر، و یا یک ویلا مدرن در روستا است. با این حال، سبز می تواند بسیار سرد باشد، به ویژه هنگامی که حاوی عناصر آبی باشد. با این حال، ترکیب سبز با رنگ های گرم و متتضاد منجر به از بین رفتن سردی آن می شود.

استفاده از رنگ سبز کمرنگ در حمام و اتاق خواب باعث بزرگتر نشان دادن آنها خواهد شد. سبز متمایل به آبی رنگ نعناع خواهد بود، به آشپزخانه طراوت و تازگی می بخشد. سایه های سبز تیره غنی و با شکوه است: رنگ سبز مرمر یا سبز تیره جنگل برای هر دو سبک سنتی و مدرن مناسب است.

رنگ سبز در دکوراسیون

رنگ سبز تیره و روشن هر دو انتخاب خوبی برای اتاق نشیمن

سبزآبی

ترکیب رنگ سبز و فیروزه ای انتخاب مناسبی برای اتاق نشیمن مینیمالیستی

چیدمان آشپزخانه

از خلاقیت خود برای انتخاب مبلمانی با رنگ متفاوت استفاده کنید.

ترکیب رنگ سبز با عناصر خاکستری بسیار لطیف است. سبز زیتونی رنگ بسیار زیبا برای اتاق های تصاویر، لابی کلاسیک و یا اتاق ناهار خوری مدرن است. با این حال، مانند لیمویی، این رنگ نیاز به نورپردازی خوب دارد تا در شب خیلی تاریک به نظر نرسد.

آبی

آبی

اتاق شما با رنگ آبی زیباتر ظاهر خواهد شد.

آبی رنگ هماهنگی، صلح و وفاداری است. آبی با آسمان و دید پرندگان همراه است، و همچنین احساس راحتی ایجاد می کند. از آنجاییکه یک رنگ سرد است، با دقت از آن استفاده کنید. سطح پایین بازتاب نور باعث می شود که نور خورشید قوی را خنثی کند و اتاق های بیش از حد روشن را آرام کند. با این حال، نور آبی شادی بخش بوده و برای اتاق کودکان، اتاق نشیمن و یا آشپزخانه ایده آل است.

سایه های آبی در اتاق خواب

استفاده از سایه های آبی در اتاق خواب ایجاد ظرافت و زندگی می کند.

طراحی داخلی

استفاده از رنگ آبی به عنوان رنگ اصلی در طراحی داخلی و ترکیب آن با رنگ های دیگر باز هم ارزش زیبایی شناختی این رنگ را کاهش نمی دهد.

رنگ آبی در حمام

استفاده از رنگ آبی در حمام رایج است

ترکیب آبی و سفید

استفاده از پرده های آبی در پنجره های اتاق

دکوراسیون آبی

استفاده از رنگ های دیگر در دکوراسیون، از جمله صندلی ها، میزها و لوازم جانبی به عنوان روشن کننده برای رنگ آبی

رنگ آبی با سایه های خاکستری و آبی احساس لطافت ایجاد می کند، اما اگر نور کافی نباشد، خسته کننده می شود. این رنگ ها هنگامی که با رنگ های خنثی مثل سفید و بژ ترکیب شوند تاثیرگذار و هنگامی که با رنگ های متضاد مانند نارنجی، زرد و صورتی روشن ترکیب شوند گرم می شوند.

بنفش

رنگ بنفش

آیا می خواهید رنگ بنفش به عنوان رنگ غالب اتاق خوابتان باشد؟

در تیره ترین درجه بندی ، بنفش سلطنتی (بنفش ریگال)، رنگ روشن است و به راحتی با رنگ های دیگر ترکیب نمی شود. بنفش کاملا با رنگ آبی، فیروزه ای و صورتی متناسب است. رنگ بنفش اتاق خواب و حمام را رمانتیک و اتاق نشیمن را لوکس می کند. سایه های بنفش در ترکیب با طلایی، بژ و زرد کم رنگ برای اتاق نشیمن و یا اتاق ناهار خوری مناسب هستند.

دکوراسیون لوکس

بنفش یک رنگ منحصر به فرد برای دکوراسیون لوکس و لاکچری است.

دکوراسیون اتاق خواب یاسی

اتاق خواب دخترانه با رنگ یاسی بسیار آرام بخش است

دکوراسیون بنفش

استفاده از درجه های مختلف بنفش، چرا که رنگ بنفش نیز دارای انواع مختلفی تراکم رنگ است.

بنفش

اتاق خواب بزرگ با دیوارهای رنگی بنفش و فرش متناسب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *