طیف رنگ گرم برای دکوراسیون منزل

طیف رنگ گرم برای دکوراسیون منزل

رنگ گرم

استفاده از طیف رنگ گرم باعث  احساس راحتی در فضا می شود. با این حال، اگر شدت رنگ بیش از حد قوی و یا روشن باشد، نتایج می تواند خیره کننده، و حتی فاجعه انگیز باشد.

در این جا ما درباره تئوری طیف های رنگی برای دکور خانه بحث خواهیم کرد. دو طیف رنگی رایج،ذطیف رنگ گرم و سرد است. در این مقاله طیف رنگ گرم برای دکوراسیون خانه بحث خواهد شد.

طیف رنگ گرم: قرمز، نارنجی و زرد

قرمز

قرمز

قرمز رنگ زندگی و انرژی است ، “هیجان انگیز” و چشمگیر است. به عنوان قوی ترین رنگ اصلی، قرمز می تواند احساس درخشش ایجاد کند. اگر رنگ قرمز تیره در فضا استفاده شود، اتاق کوچکتر به نظر خواهد رسید. رنگ گرم تیره مناسب آشپزخانه و حمام سرد است.. قرمز همچنین می تواند باعث افزایش اشتها شود چرا که این رنگ ها (به ویژه گوشت) باعث می شود غذا خوشمزه تر به نظر برسد، به دلیل آن قرمز به مدت طولانی رنگ مورد علاقه برای اتاق غذاخوری بوده است.

اگر عنصر سفید به قرمز اضافه شود، رنگ صورتی می شود که رنگ زنانه رمانتیک و عاشقانه است. رنگ صورتی پاستلی و قرمز گلی تیره، به شما کمک خواهد کرد که فضای اتاق خواب عاشقانه ایجاد کنید. اضافه کردن رنگ آبی به صورتی، یک صورتی متمایل به ارغوانی و سبکی غنی را به وجود می آورد که برای اتاق خواب و حمام مناسب است. طیف تیره تر رنگ قرمز، مانند قرمز گل رز، آلو و بلوط احساس لطافت در اتاق نشیمن سنتی، سالن، اتاق غذاخوری و اتاق مطالعه ایجاد می کنند.

 اتاق خواب دخترانه با رنگ های مختلف، با سایه های صورتی
اتاق خواب دخترانه با رنگ های مختلف، با سایه های صورتی، که فضای شاداب و زنانه ایجاد می کند.

نارنجی

نارنجی

نارنجی تقریبا به اندازه قرمز قوی و برجسته است و می تواند برای اهداف مشابه مورد استفاده قرار گیرد. این رنگ می تواند بسیار جذاب باشد، به ویژه هنگامی که با سیاه و سفید یا خاکستری، یا رنگهای مکمل مانند آبی ترکیب شود. این ترکیب برای اتاق بازی کودکان، حمام و آشپزخانه مناسب است.

ترکیب نارنجی با سفید

ترکیب نارنجی با سفید رنگ هلو، مرجانی، و یا زردآلو می شود، که رنگ های زنانه و رمانتیک مناسب برای اتاق خواب است. هنگامی که با خاکستری ترکیب می شود، نارنجی مایل به قهوه ای (نارنجی قهوه ای)، کهربایی یا قهوه ای است که یک رنگ تزئینی همه کاره است. این رنگ ها را می توان در ارتباط با رنگ سفید یا کرم برای ایجاد لطافت، گرمی و گیرایی در اتاق نشیمن یا فضاهای کاری خانه استفاده کرد.

رنگ نارنجی می تواند فضایی دلپذیر، همراه با رفاه و شادی ایجاد کند.

زرد

رنگ گرم-زرد

زرد رنگ شادی است که اغلب با طلوع، گرما و تابستان مرتبط است. زرد همچنین نماد خرد، عقل و انرژی خلاق است. زرد روشن، نور و روشنایی طلوع را به تاریک ترین اتاق ها می آورد. با این حال، به دلیل اینکه این رنگ بسیار جذاب است، با دقت استفاده کنید. یک رنگ پس زمینه خنثی و ترکیب رنگ زرد و آبی سبک کلاسیک سبک اسکاندیناوی کلاسیک باعث می شود که رنگ خیلی خیره کننده نباشد. زرد یک رنگ عالی برای اتاق کودک، راهرو و حمام است.

ترکیب زرد و خاکستری رنگ خردلی، طلایی روشن یا قهوه ای روشن می شود. این رنگ ها به عنوان یک رنگ لوکس برای اتاق مطالعه، اتاق خواب و اتاق نشیمن سنتی استفاده می شود. رنگ زرد با سبز زیتونی بسیار زیبا می باشد، ولی این رنگ در زیر نور مصنوعی خاکستری به نظر می رسد. زرد کمرنگ بسیار تاثیرگذار است که نور را منعکس کرده و فضای کوچک را بزرگ و روشن نشان می دهد. رنگ زرد متمایل به سبز، رنگ لیمویی جذابی است که به عنوان یک رنگ قوی مناسب است.

رنگ گرم: استفاده از رنگ زرد روشن و تزئین با چند خرده ریز بر روی دیوار
استفاده از رنگ زرد روشن و تزئین با چند خرده ریز بر روی دیوار، ایجاد جذابیت و شادی

طیف رنگ سرد برای دکوراسیون منزل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *