ترکیب رنگ چیدمان منزل – ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل

ترکیب رنگ چیدمان منزل – ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل

ترکیب رنگ چیدمان منزل – ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل

ترکیب رنگ‌های خنثی:

اولین و ساده‌ترین روش برای افزودن یک احساس رنگی به فضا مخلوط کردن و ترکیب رنگ‌های خنثی با یکدیگر است. به نظر بسیاری از افراد این اولین و آخرین گام برای ایجاد یک فضای رنگی بدون استفاده از رنگ‌‌های تند و تناژ بالاست. مکان‌هایی که در آن‌ها رنگ سفید، طوسی، بژ، سیاه و تن چوب به کار رفته است با استفاده کم و ته رنگ از آن‌ها می‌توان حس زندگی را به محیط افزود.

متالیک‌ها:

رنگ‌های متالیک به ویژه طلایی و سایر انتخاب‌های گرم (نظیر برنجی و برنزی) در گستردگی و افزایش حجم هر طرح رنگی بدون غلبه یافتن بر آن رنگ موثر هستند. ته رنگ‌‌های درخشان بدون استفاده زیاد از آن‌ها به پالت رنگ و فضای مورد رنگ‌آمیزی عمق می‌بخشد.

آبی ملوانی:

رنگ آبی اگر درست به کار گرفته شود مانند آبی آسمانی یک رنگ خنثی محسوب می‌شود و لذا رنگ‌ مناسبی برای فضای داخلی خانه است. آبی سلطنتی نیز یک رنگ خنثی محسوب می‌شود و همیشه رنگ مد و فشن است و رنگ مناسبی برای شروع رنگ‌آمیزی در محیطی است که قرار است طیف رنگ در آن به کار گرفته شود.رنگ‌ آبی جوهری اگر برای در یا یک عنصر الحاقی به فضای داخلی خانه به کار گرفته شود باعث یکپارچگی آن عنصر با معماری بقیه بخش‌ها می‌شود.

ترکیب رنگ چیدمان منزل – ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل

رنگ آبی ملوانی یک رنگ مستقل است و برای اثاثیه و لوازم داخلی انتخاب مناسبی است و با طرح‌های رنگی که در آینده ممکن است به کار بگیرد تناسب و هماهنگی خواهد داشت.

سبز کمرنگ:

هنوز هم اشخاص به رنگ‌‌های سبز مات علاقه نشان می‌دهند و هنوز رنگ سبز به عنوان یک رنگ کلاسیک شناخته می‌شود و یک رنگ نیمه خنثی است. سبز رنگ غالب طبیعت است و افزودن این رنگ به یک طیف رنگی و یا به کارگیری آن به تنهایی حس زندگی و انرژی طبیعت را به فرد منتقل می‌کند.

رنگ نعنایی:

یک رنگ شاداب‌تر و مدرن‌تر که نیمه خنثی است. از رنگ نعنایی کمرنگ (چیزی بین آبی کمرنگ و سبز کمرنگ) که به رنگ طوسی نزدیک است استفاده کنید. استفاده از این رنگ در کنار رنگ سفید باعث می‌شود که رنگ سفید درخشان‌تر به نظر برسد.

مطلب پیشنهادی : خانه ای آرام از ترکیب خاکستری با دیگر رنگ ها

انتخاب یک خانواده رنگی:

اگر دلتان نمی‌‌خواهد که از طیف وسیع رنگ استفاده کنید و دور و برتان از رنگ‌‌های محتلف آکنده باشد، بهتر است یک خانواده از یک طیف رنگ را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید و به یاد داشته باشید که به کارگیری یک خانواده رنگ تناسب و هارمونی بیشتری در محیط ایجاد خواهد کرد و این بدین معناست که در پالت رنگ خود از یک شدت یا ضعف برای انتخاب و ترکیب رنگ‌ها استفاده نمایید که باعث می‌شود فضا منطقی‌تر و آرام‌تر باشد.

گل‌ها:

به جای استفاده از اثاثیه ساده از وسایل طرح‌دار و گل‌دار و یا حتی خود گل استفاده کنید این نوع طرح را می‌توانید در رنگ‌های مختلف به کار ببرید که باعث افزودن رنگ و گاهی طیف رنگ به محیط می‌شوند. استفاده از شکوفه‌های صورتی در یک گلدان زیبا به همراه یک حوله که گل‌های ارغوانی دارد به سادگی به محیط رنگ مناسب و زیبایی می‌بخشد.نگهداری شکوفه و گل در آشپزخانه چندان هزینه‌بر و گران نیست.

شیشه:

استفاده از شیشه رنگی یک انتخاب عالی است. این شیشه علاوه بر شفافیت و یکی شدن با محیط می‌تواند رنگ را نیز به محیط اضافه کند. به خاطر شفافیت شیشه قاعدتا رنگ آن با رنگ پس زمینه مخلوط می‌شود و بدین ترتیب با بازی با رنگ‌‌های مختلف یک حس زیبایی‌شناسانه و هنرمندانه ایجاد کنید که در ترکیب با برخی رنگ‌ها و اشیا یک رنگین‌کمان پدید می‌آورد.

بالش:

بالش‌ها (و البته گاهی پتو و رواندازها) یکی از عناصری هستند که برای اضافه کردن رنگ و طرح به محیط بسیار مناسب هستند و این به چند دلیل است؛ یکی این که آن‌ها به راحتی با سایر عناصر ترکیب و هماهنگ می‌شوند، دیگر این که میزان رنگ کم و قابل کنترلی به فضا اضافه می‌نمایند و دلیل آخر این که هر زمان بخواهید می‌توانید تغییرشان بدهید و یا با نوع و طرح دیگری جایگزین‌شان بکنید. برای امتحان این موضوع بالش‌ها را از یک اتاق به اتاق دیگری ببرید یا رویه آن‌ها را تعویض کنید؛ در این حالت متوجه تغییرات مهمی خواهید شد.

ترکیب رنگ چیدمان منزل – ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل

ترکیب رنگ چیدمان منزل – ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل

چیدمان خانه به سبک کلاسیک: خانه‌ای که در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم در شهر سنت پائول در ایالت مینستوتای آمریکا واقع شده است و به معنای واقعی یک گنجینه تاریخی است. این خانه برای نوه دختری هنری وادزوورث لانگفلو (Henry Wadsworth Longfellow)، شاعر معروف آمریکایی قرن 19، ساخته شده است. اما مالکان امروز این خانه برادر و زن برادر چارلی سیمونز (Charlie Simmons) معمار اهل مینستوتا هستند و از او خواسته‌اند تا این خانه را بازسازی کند.

سیمونز می‌گوید: «از آن‌جایی که این خانه، خانه‌ای تاریخی بود، اولویت اصلی من اطمینان از این مسئله بود که هر چیزی که به این خانه اضافه می‌شود با طراحی اصلی آن منطبق و هماهنگ باشد.» سیمونز پا را از این فراتر گذاشت و به تحقیق در مورد مصالح و تکنیک‌های ساختی پرداخت که در دوران اوج سبک فدرال (از سبک‌های معماری در دوران پس از کوچ‌نشینی در آمریکا، از حدود 1780 �

بهترین رنگ برای خانه

ببنید با کدام رنگ راحت‌تر می‌توانید کار کنید.

اگر در گذشته نمی‌توانستید رنگ درست را انتخاب کنید احتمالا از آن دسته از افرادی هستید که کارها را از آن‌چه هست سخت‌تر می‌گیرید. کار کردن با بعضی از رنگ‌ها مانند صورتی کار دشواری است. کار کردن با رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، بژ، و قهوه‌ای ملایم و نیز رنگ آبی نقره‌ای و کم‌رنگ بسیار لذت‌بخش و راحت است پس آنها را انتخاب کنید.

دلیلی ندارد از رنگ‌های مختلف استفاده کنید.

این اجازه را به خودتان بدهید که فقط از یک رنگ مانند رنگ سفید استفاده کنید. رنگ سفید سرزنده و کلاسیک است و کار کردن با آن راحت است و در ضمن با هر چیزی هماهنگ می‌شود. اگر برای مدت زیادی است که در انتخاب رنگ دخالتی نمی‌کرده‌اید اکنون زمان آن فرارسیده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *